Společnost přátel a rodičů Střediska "DAR"

                          

Vojta

Vojta je desetiletý chlapec, kterému byla po porodu diagnostikována dětská mozková obrna. Má velmi omezenou hybnost všech končetin.Prakticky to znamená, že neudrží nic v ručičkách, sám se nenají ani nenapije, nedokáže si sám sednout ani lézt. Jeho přesná diagnóza zní spastická kvadruparéza...svaly celého těla jsou v křeči a bez neustálé rehabilitace by se syn neobešel. Vojtíšek vyžaduje neustálou péči.
Postupně se k základní diagnóze přidala epilepsie a také těžká vada zraku. Vojtíšek rozliší světlo a tmu a některé kontrastní barvy. Má hodně citlivý sluch, což způsobovalo hlavně v prvních letech jeho života velké problémy. Měl záchvaty pláče a křiku při každém zvuku, v noci nemohl spát a i běžná procházka se stala velkým problém.
Vojta má ještě další dva sourozence-osmiletého Adámka a tříletého Davídka. Díky Daru a všem úžasným lidem v něm, vše zvládáme. Víme, že se na ně můžeme kdykoli obrátit a vždy se nám snaží vyjít maximálně vstříct.
Díky respitním víkendům se už s manželem nemusíme neustále rozdělovat (jeden zůstával s Vojtíškem doma, kde mu bylo nejlépe a druhý šel se sourozenci ven). Teď se můžeme spolehnout, že je o Vojtíka skvěle postaráno a my využíváme každou minutu na to, aby jsme věnovali čas bráškům a mohli je vzít na výlet, za sportem nebo za kulturou. Díky respitním víkendům jsem si mohla dokonce splnit svůj sen a absolvovat skoro roční rekvalifikační kurz pro instruktory cvičení Body and Mind .
Dar je pro nás druhou rodinou, s jejíž podporou můžeme žít život naplno.

Maminka Vojtíka