Společnost přátel a rodičů Střediska "DAR"

Aktuality

 
 
 
  
 
 
 
 

                    

   

 

 

Vážení rodiče,
zdravíme vás a přinášíme informace o respitní péči pro rok 2024
Náklady v roce 2024 hradíme opět pouze ze sponzorských darů (odměny asistentů a pronájem prostor)
Platba činí : 520,- asistence a 280,- jídlo = 800 Kč za víkend.
Pokud budete mít zájem o víkendovou službu, zavolejte vždy 10 – 14 dní předem paní
Petru Jarmarovou na tel: 235 362 726 nebo mobil 732 772 040.
V úterý před respitním víkendem vám dáme vědět, zda vám službu můžeme poskytnout.
Chceme se tímto vyhnout kritériu „kdo dřív zavolá“ a poskytovat služby rovnoměrně všem rodinám, které ji potřebují.
Platbu pošlete do čtvrtka před respitním víkendem.
V případě individuální respitní péče si termín a jméno asistenta vyjednejte s paní Jarmarovou.
Děkujeme všem rodičům i přátelům, kteří sehnali sponzory ☺☺☺
Věříme, že budete s našimi službami stále spokojeni a přejeme Vám vše dobré

 

 

 

VIDEO DCP

 

 

Dopisy od rodičů:

Ráda bych vám poděkovala za to, že nám  rodičům postižených dětí pomáháte. Mě konkrétně především respitni odlehčovací péčí a individuální respitkou. Nemohla bych si dovolit studovat homeopatii a taky si v klidu občas odpočinout, dle vlastní vůle. Vím, že Viktorka je v dobrých rukou, nebojí se a že dostane to co potřebuje.

Moc děkuji, vážím si vaší práce a oddanosti pro smysluplnou  činnost. Poděkování je samozřejmě i vašemu úžasnému kolektivu. 

S pozdravem maminka Viky

 

Dobrý den, děkuji všem zaměstnancům střediska DAR za mnohaletou pomoc s péčí o našeho syna Jakuba. Jakub je usměvavý 13 letý klučina, který (díky velmi předčasnému porodu) trpí Dětskou mozkovou obrnou. Péče o něho je dosti fyzicky i psychicky náročná. Kromě každodenních aktivit ve stacionáři, kterých se Kubík nadšeně účastní (hlavněmuzikoterapie), využíváme také respitní a individuální respitní péči. Tato možnost odlehčovací péče je pro mne velice důležitá. Mohu jít večer např. na třídní schůzku staršímu synovi, nebo do kostela na nějakou přednášku atd. Víkendovou respitní službu využívám k návštěvám příbuzných a přátel, nebo trávím čas se starším synem. V září 2019 jsme díky obětavosti asistentů z DARu mohli dokonce s manželem, starším synem a babičkou prožít pár dní v Rakousku a navštívit oblíbená místa, která jsme neviděli od roku 2007. Bylo to úžasné pro nás všechny a jsme za to velice vděční. S Jakubem by takový výlet vůbec nebyl možný. Díky této obrovské pomoci mám možnost si také odpočinout a nabrat síly na další péči o Jakuba. Bez ní bych určitě už byla "vyhořelá" - mamka Jakuba

 

 

Holčičí víkend


Holčičí víkend nebo-li dámská jízda má už v našem "rodinném itineráři" své pevné místo. Vždy se na ten "jen náš" společný čas moc těším a užívám si, že ta moje skoro 14-ti letá teenagerka to ZATÍM cítí stejně.
Ten první letošní dámský víkend jsme zahájily v pátek spustou dobrůtek (Kačka připravila mj. vynikající pstruhy) a výborným filmem "Byl jsem při tom" s Peterem Sellersem v hlavní roli. V sobotu po vydatném spánku jsme vyrazily do přírody a zkontrolovaly chalupu. Jako správný Pat a Mat jsme opravily pár drobností, které sebou každoročně chladné počasí přináší, popřály si do nového roku se sousedy - místňáky a opět se ujistily, že na chaloupce je krásně v každém ročním období. Cestou na chalupu jsem se dozvěděla vše o tajemství výroby hašeného vápna i záludnostech výpočtu látkového množství, jakož i o módních trendech a nejnovějších drbech, které právě hýbou tercií 3B.. Na zpáteční cestu nám nádherně svítil měsíc v úplňku a z nového CD zpívala Édith Piaf. V neděli - opět po dostatečném spánku - jsme si šly společně zaběhat (ach jo, už mi ta mládež v kopcích trochu utíká!) a také objevit další dosud nepoznaná krásná břevnovská zákoutí. A že jsme toho objevily docela dost !!!!
No, možná si řeknete, že se zas tak nic převratného u nás nedělo. Jenže pro nás je to hóóóódně móóóc! Takže díííky všem z Daru, kteří se tento víkend věnovali na respitce Kubíkovi a přičinili se o to, že se od pátku do neděle pořád smál a na nás dvě si ani moc nevzpomněl