Společnost přátel a rodičů Střediska "DAR"

                            

Kryštof

Kryštofovi bude letos 11 let a s tím jak roste, začíná jeho postižení omezovat možnosti aktivního trávení volného času. Doteď jsme se jej snažili ve velké míře trávit společně, ale jeho skoro 9-ti letá dcera Tereza dokáže skoro celý den strávit na sjezdovce a v létě pro ní není problém ujet 40 km na kole. Což Kryštof již nezvládá.
Doteď s námi Kryštof jezdil v cyklovozíku, ale postupující skolióza a celkové špatné zapojení svalů nám již neumožňují vozit cyklovozík zapojený za kolem.
Proto při každém výletu či sportovní aktivitě řešíme rozdělení rodiny, kdy jeden z nás zůstává s Kryštofem a druhý s Terezkou.
Je pro nás velkou pomocí, když můžeme pravidelně několikrát do roka využít respitní péči, při které je Kryštof ve známem prostředí se svými blízkými pečovateli a my můžeme bez obav s Terezkou realizovat aktivity, které by jinak byly nemožné. Například jsme loni uskutečnili několik cyklovíkendů s kamarády a jejich dětmi obdobného věku jako je naše Terezka nebo dokonce čtyřdenní lyžování v Alpách.
Tím jak i Terezka roste a dospívá, cítí velký handicap mít postiženého sourozence. Proto jsme moc rádi, když se můžeme občas věnovat čas pouze jí.
 
Rodiče Kryštofa